Skip To Main Content

Staff Search

Noah Baker

Noah Baker

Grade 4

Johnathon Barkhurst

Custodian Lead
Heather Baxter

Heather Baxter

Special Education Paraprofessional

Lindsey Bayer

Full Day Kindergarten

Alexandria Bentley

Special Education School Psychologist

Alyssa Bowlin

Child Nutrition Assistant;Summer School Cn;Activity Assistant
Karen Brennan

Karen Brennan

Grade 1
Lisa Chesselow

Lisa Chesselow

Elementary Child Nutrition Mgr
Brittney Dailey

Brittney Dailey

Grade 3
Amy Diekroeger

Amy Diekroeger

Classroom Assistant

Nicole Domachowski

Special Education Aba Associate
Nicole Durrer

Nicole Durrer

Grade 2
Lauren Eickel

Lauren Eickel

Grade 5

Merit Emberton

Special Education Teacher
Jessica Eshelman

Jessica Eshelman

Grade 1
Pamela Esker

Pamela Esker

Special Education Speech Language Pathologist

Becky Farrington

Special Education Teacher
Lauren Fish

Lauren Fish

Reading (Building)
Kaitlyn Flora

Kaitlyn Flora

Grade 4
Brandi Foster

Brandi Foster

Traveling Vocal Music Teacher

Frank Frisch

Custodian 2

Camilo Gonzalez

Physical Education
Laura Gregory

Laura Gregory

Full Day Kindergarten

Katie Grether

Traveling Esol Teacher, ESOL

Angela Greubel

Counselor

Brian Grote

Special Education Staff

Lisa Hatz

Special Education Social Worker

Alex Henry

Trv Social Worker
Jennifer Hortiz

Jennifer Hortiz

Grade 3
Katie Johnson

Katie Johnson

Administrative Intern Elem
Lindsey Jones

Lindsey Jones

Traveling Orchestra

Sarah Jones

Grade 3
Natalie Kane

Natalie Kane

Full Day Kindergarten

Ellen Kenkel

Special Education Administrator
Rebecca Knight

Rebecca Knight

Grade 5
Lorinda Krey

Lorinda Krey

Principal Elementary

Sarah Lakey

Special Education Teacher
Nancy Lubinski

Nancy Lubinski

Secretary

Kayla Meyer

Special Education Teacher

Jenny Militzer

Traveling Reading Teacher
School: x23672
Heather Miller

Heather Miller

Special Education Paraprofessional
Crystal Mueller

Crystal Mueller

Grade 2
Brian Murphy

Brian Murphy

Traveling Art
Laura Pacino

Laura Pacino

Secretary, REGISTRAR
Kathrine Parmenter

Kathrine Parmenter

Special Education Paraprofessional
Rachel Patterson

Rachel Patterson

Nurse
Quinn Peterson

Quinn Peterson

Grade 2

Donna Prost

Custodian 2
Jared Seitz

Jared Seitz

Grade 4
Aneta Sidoruk

Aneta Sidoruk

Classroom Assistant
Jason Sinden

Jason Sinden

Librarian

Austin Snider

Grade 2

Erin Stallion

Classroom Assistant

Christina Whatley

Special Education Occupational Therapist

Amy White

Grade 5
Leslie Windler

Leslie Windler

Grade 1

Mary Wright

Special Education Physical Therapist
Teresa Wurtz

Teresa Wurtz

Classroom Assistant